מאמרים
 וכתבות
 טיפות

התשוקה לילד - רפואה סינית (חלק 2)

 
כשאישה מתקשה להיכנס להריון, החוויה עוברת בדרך כלל דרך רגשות של פחד, אשמה, בושה, חוסר אונים וכעס. תחושת הכישלון האישית עשויה להרים את ראשה בלא מעט חזיתות : ההתמודדות מול הבעל, ההתמודדות מול החברה וההתמודדות מול הדימוי העצמי והזהות הנשית.
               
כשאני נפגשת עם נשים בשלב הזה של טיפולים או בשלב שלאחר ניסיונות רבים וכושלים, הן מספרות מצד אחד על ייאוש, ומצד שני על 'מלחמה' רב מערכתית שאינה משאירה מקום וזמן להרגיש את הכאב המתעורר בהתמודדות עם הקושי באי הפריון.
העובדה שהרפואה המערבית מאפשרת לנשים בימינו, בזכות כלי ההפריה וכלי האבחון החדישים, להיכנס להריון, לחוות את הפלא העצום הזה ולבסוף ללדת תינוק בריא - מעוררת אצלי התרגשות, אךאני מניחה שישנן הרבה מאוד נשים המגיעות לטיפולי הפריה עוד לפני שניסו שיטות יעילות וטבעיות כמו אקופונטורה, וישנן נשים שחוות כאב ועומס נפשי עצום בעוד שהיו יכולות לקבל תמיכה הן גופנית והן נפשית על ידי מטפל שיכיל, ידריך ויחזק את היכולות הגופניות.
               
לפני שנתיים הגיעה אליי אישה בת 37, שניסתה להיכנס להריון טבעי ללא הצלחה. היא חשבה כל חייה שלא תרצה ללדת ילדים, אך התשוקה לילד החלה לפעום בה ובן זוגה הסכים 'ללכת' עם ההחלטה החדשה להיכנס להריון. בעוד היא מחשבת ימים ומספרים מתוך ניסיון להיקלט, בן זוגה הולך וחוזר מחו"ל לארץ בלי הפסקה, במסגרת עבודתו.
האישה עברה בדיקות שלא העידו על שום ממצא פתולוגי ומלבד גילה המעט מתקדם לא נראה דבר העשוי להוות חיץ בינה לבין ההיריון הנכסף.
במהלך הטיפול, בו חיזקתי אצלה את איכות וכמות הדם ברחם, הדרכתי אותה לשנות את תזונתה כך שתעזור לרחם לשמור על טמפרטורה "חמה", תמכתי בגופה כדי להניע זרימה טובה יותר של דם והנחיתי אותה ברישום עקומת חום על בסיס יומי. במהלך חודשיים החלו להתפוגג עוד ועוד סימפטומים אחרים שמהם סבלה כמו עצירות, עצבנות ודלקות שתן חוזרות, אך הבעיה העיקרית נותרה והיא - חוסר היציבות והביטחון שנוצר אצלה עקב הנסיעות התכופות של בן הזוג.
לאחר מס' טיפולים היא החלה לדבר על הנושא, שהיווה בשבילה מוקד של לחץ, פחד ומחשבות כגון "איך אסתדר כשאני כמעט לבדי?", "האם אני בעצם כבר מבוגרת מדי?", "האם אני בעצם מכניסה את עצמי למצב בלתי אפשרי שלאחר מכן אמצא את עצמי מתחרטת?".
עצם השיחות המשותפות ובמקביל חיזוק משמעותי של האספקט הנפשי והפיזי של הקיבה והטחול, המבטאים ברפואה הסינית את מרכז הגוף, האדמה והביטחון,הביאו אותה לתובנות חדשות, להתבוננות מחודשת על המצב הקיים ולהרגשה פיזית של חוסן ובריאות.
לאחר שלושה חודשים נוספים היא נקלטה וברחמה תאומים.
               
בעיניי, הטיפול הטוב ביותר הוא שילוב מושכל בין הרפואה הסינית והרפואה המערבית. אני מאמינה כי כך תוכלנה נשים רבות יותר לקבל תמיכה מלאה למצבן, להרגיש בטוחות ומוכלות ברגעי המשבר ולחוות יותר הצלחה בניסיונות להרות. היום, יותר ויותר נשים נחשפות לאפשרות של טיפול טבעי נטול הורמונים וזריקות, והמודעות הולכת וגדלה גם בקרב הרופאים המפנים לטיפולים מסוג זה, ובשבילי זו חגיגה גדולה.
 
מאת : מיכל גז, מומחית ברפואה סינית (L.AC) לשיפור משמעותי באיכות החיים

לדף הבית בתחום הריון ולידה

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות