מאמרים
 וכתבות
 טיפות

התשוקה לילד - רפואה סינית (חלק 1)

  הרפואה המערבית עושה צעד נוסף בהכרתה את הרפואה הסינית, כך גם נראה לאחרונה בכתבה בחדשות ערוץ 2.
הכתבה מתייחסת למחקר שהתפרסם בכתב העת היוקרתי באנגליה,
ה-British Medical Journal , המוכיח את יעילות הדיקור בבעיות פריון
ובשיפור אחוזי הצלחת טיפולי הפריה.
עשרות מחקרים נערכו בתחום הפריון בשנים האחרונות שהעלו את אותם ממצאים, 
אך ייתכן וכעת הגיעה השעה, ונעשית אינטגרציה רחבה יותר בין הרפואה המערבית לרפואה הסינית והטבעית בכלל.
בשבילי זהו החזון שהייתי רוצה לראות בעולם, כשהרפואה המערבית והרפואה הסינית עובדות במקביל זה לזה ובשיתוף פעולה. אולי הדרך עוד ארוכה, אך היא בהחלט מתחילה.
           
אז מתי שווה לאישה להגיע לטיפול בדיקור? האם כדאי לשלב דיקור בזמן טיפולי הפריה? ומה בכלל עושה הדיקור בגוף?
  
הציון המוקדם ביותר של רפואה גניקולוגית, ברפואה הסינית, נכתב בסביבות 1500
לפני הספירה בזמן שושלת שאנג.
בספר הקלאסי של הרפואה הפנימית - "ספר השאלות הפשוטות של הקיסר הצהוב" ישנם רפרנסים רבים של הפיזיולוגיה והאנטומיה של האישה ושל הטיפול בבעיות גניקולוגיות. הרחם ברפואה הסינית נקרא – "ארמון הילד".
עפ"י הרפואה הסינית, התעברות האישה מתאפשרת בזכות שי לוב בין היכולת המולדת שאיתה היא נולדה ("ג'ינג"), מצב הדם והנוזלים בגופה ("יין") ורמת החום בגופה וברחמה ("יאנג") אשר מקורם בכליות.
  
באבחנה ברפואה הסינית יש חשיבות רבה לברר האם קיים מצב חוסר או עודף,
האם הרחם "קרה", האם הגוף יבש וחסר נוזלים או סובל מעודף נוזלים וליחה, האם ישנה חסימה של דם שמביאה לסירקולציית דם נמוכה, האם יש חוסר דם, והאם ישנה חולשה ואם כן, באיזה איבר מדובר.
           
האבחנה כוללת תשאול מקיף הסוקר את כל מערכות הגוף,
בחינת תוצאות בדיקה של הרפואה המערבית (תבחין משולש, פרופיל הורמונלי, פרוטוקול טיפולי וכו'), בדיקת עקומת חום, אופי המחזור החודשי ובדיקת דופק ולשון כאמצעי אבחנה לכלל מערכות הגוף.
           
יעילות הטיפולים מתייחסת לפתרון בעיית הפוריות ובנוסף לשיפור כללי ולאיזון רגשי ופיזי המשפר את איכות החיים ומחזק את האישה בהתמודדות שלה בתקופה כה עדי נה.
מטופלות נוטות לדווח על שיפור בהרגשה, בסימפטומים נוספים שלכאורה אינם קשורים לבעיה עצמה, על תובנות חדשות והתבוננות בהירה יותר על המצב. הרפואה הסינית מסייעת בהורדת מתחים המאפשרת לאישה להרגיש טוב יותר לגבי עצמה, לחזק את כוח הרצון שלה ואת תחושת הקשר שלה עם גופה.      
שי שילוב של דיקור, תזונה וצמחי מרפא עוזרים, כמו כן,לשפר את זרימת הדם לרחם, להביא לעיבוי רירית הרחם ולהגדיל את כמות ואיכות הזקיקים.
 
בעיניי, הטיפול הטוב ביותר הוא שילוב מושכל בין הרפואה הסינית והרפואה המערבית במידת הצורך. אני מאמינה כי כך תוכלנה יותר נשים לקבל תמיכה מלאה למצבן, להרגיש בטוחות ומוכלות ברגעי המשבר ולחוות יותר הצלחה בניסיונות להרות.
 
מאת : מיכל גז, מומחית ברפואה סינית (L.AC) לשיפור משמעותי באיכות החיים
להמשך הכתבה פריון – רפואה סינית

לדף הבית בתחום הריון ולידה

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות