מאמרים
 וכתבות
 טיפות

אקווה הריון - פעילות גופנית וטיפולים במים לנשים בהריון
פעילות במים, זוהי דרך מהנה ויעילה להתכונן לשינויים הצפויים בגופך בתקופת ההריון. הפעילות בבריכה מחוממת (32-34 מעלות) תשפר את כושרך וגמישותך, כוחך יתחזק, יציבות גופך ומצב רוחך ישתפר. בפעילות קבוצתית תוכלי למצוא סיפוק מבחינה פיזית נפשית וחברתית. בזמן ההריון וגם לאחר הלידה תכירי טכניקות נשימה והרפיה, תחזקי את הקשר שלך עם גופך ועוברך. ותחזירי לגוף את החיוניות הדרושה להריון בריא ונעים.

 

חיזוק שרירים - שינויים הורמונאליים המלווים בגדילת משקל העובר מגדילים את הלחץ הנתון על שרירי הבטן.  בכדי לתמוך בגוף נדרשים שרירי הבטן להיות חזקים וגמישים מהרגיל. ההתנגדות הטבעית של המים מאפשרת תרגול שרירי הבטן ללא מאמץ יתר או חשש להיפרדות שרירי הבטן האורכיים. היודעות מוקדמת לסביבת הבריכה והתרגול בה מקלים על חזרה הדרגתית לשיקום הגוף גם לאחר הלידה.

 

בנוסף, המשקל והלחץ הרב שנוצר על בסיס האגן מסביר את החשיבות של תרגול שרירי קרקעית האגן. במים פוחת משקל הגוף ואיתו הלחץ הנוצר באיברים המועדים ולכן אפשר לתרגל אזור זה ללא הרגשת אי-נוחות או גרימת לחץ נוסף. 

 

שיפור נשימה והרפיה אחת המטרות של הפעילות במים היא לאפשר לגוף לחוות תחושה של שחרור, יציבות, חוסר לחץ וקלילות בתנועה. למים החמים תכונות ייחודיות המאפשרות הרפיה גופנית ונפשית. המים החמים מסייעים בהפחתת כאבים ושחרור שרירים תפוסים. תנועת המים ירגיעו את התינוק והנדנוד הקצוב ינעם לו.

פיתוח תרגילי נשימה נאותים יסייעו באספקת חמצן בתקופת ההריון ובזמן הלידה, יזרזו את חילוף החומרים בגופכם וישפרו את הרגשתכם.

 

שיפור יכולת אירובית פעילות אירובית קלה ומהנה משפרת את תפעולו הכללי של הגוף ומגבירה את יכולת ההסתגלות שלו למאמץ. פעילות אירובית ממריצה את מחזור הדם ואת התפתחותו של התינוק, עוזרת בהורדת עודף משקל ומעלה את תחושת החיוניות. במים פוחתים הזעזועים על עמוד השדרה והמפרקים ולכן ניתן לבצע פעילות אירובית קלה, מהנה ובטוחה.

 

שיפור יציבה ודימוי עצמי -עם גידול המשקל בחלקו הקדמי של הגוף משתנה היציבה. כפיצוי לכך עשוי להיווצר חלל עמוק באזור גב תחתון היוצר לחץ נוסף על עמוד השדרה, יציבה לקויה והרגשת אי-נוחות. תרגילים לטיפוח היציבה בבריכה, ללא קשיי נשיאת המשקל, יסייעו במניעת חלק ניכר מאי הנוחות וכאבי הגב הקשורים בתנוחת הגוף, ישפרו את המראה החיצוני והדימוי העצמי.

 

חוויה מיוחדת מתרחשת כאשר את ועוברך עטופים במים יחדיו בבריכה המחוממת.
להרשמה

איילת מושל - הידרותרפיסטית, מדריכת שחייה, מדריכת שחיית תינוקות, מטפלת בטכניקה של ג'הארה.


לדף הבית בתחום הריון ולידה

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות