מאמרים
 וכתבות
 טיפות

עיצוב אקולוגי - ריהוט בטיפות

בבסיס תפיסת העיצוב האקולוגי (eco design) עומד רעיון הצריכה הנכונה והמבוקרת, במטרה לצמצם את הצריכה המבזבזת חומרים ומשאבים ,בתהליכי יצור מורכבים וביצירת מוצרים בעלי אורך חיים מוגבל הנזרקים אל הפח ומייצרים אשפה, ובכך מזיקים למערכת האקולוגית העדינה.

בטיפות פועלים מתוך הגישה האקולוגית (תורת הבית). גישה זו מתייחסת אל החלקים המרכיבים אתהשלם ואל היחסים ביניהם. בטיפות אנו מאמינים שכל אדם, כמו הטיפות בקשת,הוא ייחודי בתוך משפחתו, ויש לתת לו, ולכל אחד ואחת מאיתנו את המשאבים והכלים, להם אנוזקוקים לצורך התפתחות, על מנת ליצור את אותו "שלם משפחתי" מאוזן.
מרכזטיפות הציב לעצמו כמטרה- להעלות למודעות, לתת מקום, ללוות ולחזק- תהליךצמיחה אישי משפחתי זה, ולעטוף באהבה את התא המשפחתי האנושי.

הגישה האקולוגית ב טיפות באה לידי ביטוי בתחומים נוספים, אחד מהם הוא העיצוב.
בתחילת דרכנו חברנו לסטודיו שוליים, סטודיו לעיצוב אקולוגי של המעצב שולי לוין, המתמחה בפיתוח וייצור סדרות קטנות של גופי תאורה, ריהוט ואביזרים לבית ולמשרד, מחומרים טבעיים וממחוזרים.
בתהליך העיצוב בסטודיו החומרים נחקרים ומעובדים, עוברים תהליכים תעשייתיים העומדים כולם בתקנים "ירוקים" אשר מצמצמים את הזיהום ובזבוז האנרגיה, והופכים למוצרים המבטאים חדשנות ומודעות אקולוגית.
המעצב שולי לוין בוגר לוין בוגר ויצ"ו חיפה ו'אסכולה' לעיצוב, רואה חשיבות רבה בשימוש בחומרים טבעיים וממוחזרים והבאתם לקדמת הבמה של עולם העיצוב והצריכה כחלק ממגמה עולמית של חשיבה על הדורות הבאים וצורך לעבור בדחיפות לשימוש בחומרי גלם ותהליכי ייצור שאינם מזיקים לאדם ולסביבה.

כל תהליכי הייצור בסטודיו נעשים בתפיסת ה עיצוב האקולוגי.
"למרות שאלו מוצרי פנאי וצריכה שאינם בסיסיים אנו פועלים למזער את הנזק,
כמו השימוש המומלץ בנורות
PL החוסכות אנרגיה ומפיצות פחות חום ממנורות רגילות, דבר המצמצם פליטת אדים המזיקים לסביבה" אומר לוין.

לוין מזמין את לקוחותיו להחזיר את מוצריו אל הסטודיו שלו כאשר יסיימו להשתמש בהם ולא לזרוק אותם לזבל.
הוא מבטיח למחזר כל חלק אפשרי, לנצל את החלקים השונים למוצריו העתידיים ולהמשיך את מסורת השמירה על הסביבה המתקיימת בבסיס העיצוב של המוצרים בסטודיו.

כהרחבה של אותה תפיסה ידידותית לסביבה, עובד לוין עם עמותת "גוונים" משדרות, המעסיקה אנשים עם מוגבלות. הם אלו שתופרים את בדי הלבד לגופי התאורה של לוין, הבוחר לתרום בכך גם לסביבה האנושית ולקהילה, מעבר לסביבה האקולוגית. "על אף שזה מייקר את עלות הייצור, אני חושב שיש ערך מוסף למוצר כשעומד מאחוריו רעיון שכזה."
         

לדף הבית בתחום יותר

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

מס פקס תינוקות מידע משפטי עורך דין מסחרי עו"ד דיני משפחה עורך דין סכסוך משפחתי עורך דין דיני ירושה עורך דין משפט מנהלי עורך דין זכויות יוצרים עורך דין לשון הרע עורך דין מקרקעין הגשת עתירה מנהלית עורך דין עתירה לבג"ץ צימר צימר
אמירים צימר שחיית תינוקות