מאמרים
 וכתבות
 טיפות

שחייה צורנית - שחייה אומנותית, סבטלנה בלכר

שחייה אומנותית, או בעגה המקצועית, שחייה צורנית הוא ספורט שתופס תאוצה בשנים האחרונות בישראל, ובעל פוטנציאל אדיר להתפתח. זהו אחד מענפי הספורט האולימפיים לנשים בלבד, בו יש נציגות ישראלית מכובדת, אותה נוכל לראות השנה באולימפידה בבייג'ין.
אין הרבה פעילויות ספורטיביות שמקיפות כל כך הרבה תחומים - מוסיקה, ריקוד, שחייה, וגם עבודה בקבוצה. זה מפתח גמישות, כוח ועוצמה אישית וקבוצתית.
גם מבחינת הנגישות, התנאים בארץ אופטימאליים וניתן להתאמן לאורך כל השנה.
             
בבריכה במרכז טיפות תנאים המתאימים ללימוד שחייה צורנית לאורך כל השנה, שכן הבריכה מחוממת ומקורה, הציוד רב ומגוון, וקיימת האפשרות ללימוד משולב במים ומחוצה להם. יש המון אלמנטים אקרובטים בשחייה אמנותית, דבר שמרתיע חלק מהבנות מלבצע תרגילים מסוימים. כשיש רקע בהתעמלות קרקע, למשל, היכולות הפיזיות גדולות יותר ויש יותר ביטחון. לכן חשוב מאוד גם האימון מחוץ למים.
             
אני אישית התחלתי את המסע במוסקבה, כשהייתי בת 10. פיתחתי קריירה מקצוענית וזכיתי בפרסים ותארים. בשנים 1982-1983, למשל, הייתי אלופת רוסיה. לישראל הגעתי בשנת 1989, במסגרת ביקורו הראשון של הקרקס הרוסי בדולפינריום. היינו קבוצה של 70 איש, ובתוכה שש שחייניות אמנותיות, ארבע מאיתנו עשו עלייה - הציעו לנו להישאר ולהתחיל לעבוד כאן, כי לא הייתה אז שחייה צורנית בכלל בישראל. בשנים הראשונות גרנו בדולפינריום, בחדר שביד אחת אפשר לפתוח בו את חלון המטבח וביד השנייה את דלת הכניסה.

כיום אני משמשת כמנהלת מקצועית של תחום השחייה האמנותית באיגוד השחייה בארץ, ומאמנת כ-90 תלמידות, בהן בנותיי שלי.
             
בחודש אוגוסט אני מתחילה לנהל את חוגי השחייה האומנותית במרכז טיפות.
החוגים מיועדים לילדות בגילאי 5-10 ויינתנו במתכונת משולבת של התעמלות במים ומחוץ למים.

בהצלחה לכל המתעמלות,
סבטלנה

לדף הבית בתחום ילדים

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות