מאמרים
 וכתבות
 טיפות

שמן נר הלילה – לא למבוגרים בלבד - לבידו

סתיו היא עונות מעבר המאופיינת אצל אנשים רבים ביובש בעור, התפרצות של אלרגיות, דלקות פרקים ועוד. בנוסף לכך יש את הוירוסים המאפיינים את העונה, וכדאי לכן לשמור על איזון הגוף.
רוב הסובלים מדלקות פרקים הם האוכלוסייה הבוגרת, להם, אך לא רק, מוקדשת כתבה זו, בה נסקור את רכיביו, תכונותיו, ויתרונותיו של שמן נר הלילה.
 
שמן נר הלילה
מקור: אנגליה
שיטת הפקה: כבישה קרה
חלק בצמח: זרעים

תכונות השמן ושימושים עיקריים:
השמן המופק מזרעי נר הלילה, מכיל רמה גבוהה של חומרים פעילים (GLA) בהם: חומצה גמא לינולאית בריכוז של 9-12% וחומצה לינולאית בריכוז של 70% (Omega 6EFA).

רכיבים חשובים בשמן:
E1– יעיל בהורדת רמת דלקות, צירופים של טסיות דם, תרומבוזה, סינתזה של כולסטרול, טונוס של ורידים, ויצירת תאים פגומים. רכיב זה הינו החשוב מבין הפרוסטגלנדינים דמויי ההורמונים.
פרוסטגלנדין – עוזר בשמירה על האיזון של מים ומלחים בגוף, אינסולין, מערכת העצבית ותפקוד מערכת הקיבה והמעיים.
PGE1- יעיל בהורדת לחץ דם ושמירה על הכבד מפני השפעות מאלכוהול ותרופות מגרות אחרות.

יתרונות השימוש בשמן נר הלילה (GLA):
השימוש בשמן נר הלילה כמקור של GLA הוא שילוב נכון וטוב של הזנה ורפואת צמחים.
קיימים מחקרים רבים על
GLA בעשור האחרון, רובם נערכו באנגליה, שם בעיקר מופק שמן נר הלילה. רוב הממצאים חיוביים ומצביעים על השפעה של שמן נר הלילה במיוחד בהתייחסות לסילוק והפחתה של תסמינים בדלקות פרקים, בעיות עור והתסמונת הקדם וסתית, כמו גם בבעיות דלקתיות, מחלות כלי הדם ועוד.

תסמונת קדם וסתית
הסימפטומים של תסמונת קדם וסתית באים לידי ביטוי במישור הנפשי ובמישור הגופני - רוגז, לחץ, ביחד עם התכווצויות, דיכאון, כאבים בשדיים, כאבי ראש ותשוקה למתוקים, המהווים בעיות אמיתיות להרבה נשים כל חודש. דר' דוד הורוביץ, מדען חוקר בנושא שמן נר הלילה , הודיע שקבוצת נשים שעברו בדיקות בבית ספר לרפואה St.Thomas   באנגליה ציינו את ההצלחה המרובה של השמן בהפגת סימפטומים של התסמונת הקדם וסתית, בעוד שרוב הנשים בקבוצת הביקורת, לא הגיבו כלל לשימוש בתרופות קונבנציונאליות.

דלקת פרקים
התכונות האנטי-דלקתיות של שמן נר הלילה יכולות להיות כעזר רב לסובלים מדלקות פרקים שגרוניות, ואף לגרום להפחתת השימוש בתרופות קונבנציונאליות. בניסוי מדעי בו נבדקה השפעת השימוש בשמן נר הלילה, דווח כי 94% מהסובלים מדלקות פרקים שקיבלו שמן נר הלילה הרגישו טוב יותר ואף ציינו שהדלקת ירדה. לעומת זאת 67% מהמשתתפים במחקר שקיבלו תרופות סרק (קבוצת הביקורת), לא הרגישו הטבה במצבם וחלקם דיווחו על הרעה במצבם.

מחלות לב
שמן נר הלילה יעיל בשיפור מחזור הדם, הורדת לחץ דם גבוה ורמות כולסטרול, בתחזוק מערכת כלי הדם, ובהקטנת הסיכוי להיווצרות קרישי דם. ה – GLA שנמצא בשמן, אחראי הוא לכך.
אורח חיים הכולל עישון ותזונה לקויה מחד, ואינו כולל פעילות גופנית מאידך, יכול להוביל לחוסר בפרוסטגלנדינים הנחוצים כדי לתחזק מערכת בריאה של דם-לב, לכן מומלץ לאלה המנהלים אורח חיים כזה (מעבר להמלצה לקיים אורח חיים בריא) ולאלה הסובלים מבעיות לב, להשתמש בשמן העשיר בGLA.

טרשת נפוצה
חולי טרשת נפוצה מדווחים ששמן נר הלילה עוזר להקל על סימפטומים של המחלה ולעיתים אף מקטין את תדירות האירועים.

משקל
במקרים מסוימים של עודף משקל, שמן נר הלילה עשוי לעזור ע"י כך שהוא ממריץ רקמות של שומן לשרוף קלוריות ולשפר חילוף חומרים לא תקין.
  
החלטנו להמליץ לכם, הפעם, על שני מוצרים מהסדרה הקוסמטית של חברת Lavido המכילים את שמן נר הלילה – קרם לחות וקרם למניעת קמטים.
 
קרם לחות
לעור רגיל עד יבש ולעור רגיש.
קרם עשיר מאד בלחות המופקת משמן נר הלילה אורגני, המסייע להתחדשות תאי העור ומכיל שמנים טהורים מרגיעים, שיעניקו לעור מראה בריא וטבעי, ולחות מאוזנת.
מתאים גם לעור רגיש ואדמומי ומצבים כגון סבוריאה (אסטמה של העור). נספג בקלות.
הקרם מתאים גם לגברים לאחר גילוח להרגעת העור.
 
רכיבים עיקריים:
• נר הלילה אורגני, המסייע בשיקום והרגעת העור, עשיר באומגה 6.
• חוחובה, מזין ומאזן את העור.
• ויטמין E, להגנה, הזנה ומיצוק העור
• קלנדולה, שמן ציפורן חתול, עשיר בבטאקארוטן, מרפא ומטפל בגירויים בעור.
• גרניום, לאיזון הלחות הטבעית של העור וטיפול באדמומיות
 
אופן השימוש: למרוח על עור נקי לפי הצורך.
 
קרם למניעת קמטים
לעור רגיל עד יבש
 קרם עשיר בויטמינים ושמנים המגמישים את העור ומטפלים היטב בקמטים. מעניק מראה חי ובריא לעור הפנים. מצוין לעור יבש או מבוגר וכקרם לילה קליל .
מתאים לרוב סוגי העור בתקופת החורף.
הקרם מבוסס על פרי עץ האובליפיחה, (אשחר רוסי) המכיל ויטמין A,C,E ושמנים צמחיים טהורים. מומלץ לשימוש בשילוב עם סרום הפנים.
 
רכיבים עיקריים:
• שמן נר הלילה אורגני, מסייע בשיקום והרגעת העור, עשיר באומגה 6.
• שמן חוחובה, מזין ומאזן את העור.
• שמן פרחי וורדים, משקם את העור.
• שמן אובליפיחה, מזין את העור בשמנים ומינרלים רבים.
• שמן זרעי דלעת, מגביר את החיות של העור.
 
אופן השימוש: מומלץ למרוח פעמיים ביום על עור נקי.
 
ניתן לרכוש ממגון מוצרי Lavido במרכז טיפות.

LAVIDO, קוסמטיקה טבעית

לדף הבית בתחום סבא וסבתא

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

מס פקס תינוקות מידע משפטי עורך דין מסחרי עו"ד דיני משפחה עורך דין סכסוך משפחתי עורך דין דיני ירושה עורך דין משפט מנהלי עורך דין זכויות יוצרים עורך דין לשון הרע עורך דין מקרקעין הגשת עתירה מנהלית עורך דין עתירה לבג"ץ צימר צימר
אמירים צימר שחיית תינוקות