מאמרים
 וכתבות
 טיפות

שחייה אומנותית - איגוד השחייה בישראל - שוחים קדימה !

אני שמחה לבשר לכם שטיפות הצטרפה לאיגוד השחייה בישראל, במטרה לקדם את ענף השחייה והשחייה האומנותית באזור. ההצטרפות לאיגוד השחייה הארצי התאפשר תודות לשיתוף פעולה של טיפות עם עמותת הספורט של המועצה האזורית באר-טוביה.
 
הצטרפות זאת מקנה לספורטאים ולספורטאיות הצעירות, אשר לוקחים חלק בפעילויות השחייה בטיפות, אפשרות להשתתף בתחרויות אזוריות וארציות, כאשר המימון לנסיעות, ציוד ובדיקות רפואיות הכרוכות בהשתתפות בתחרויות מגיע מאיגוד השחייה בישראל.
 
בעשור האחרון, עשה איגוד השחייה בישראל צעד ענק קדימה. מוועדת שחייה זניחה, במסגרת ההתאחדות לספורט, הפך איגוד השחייה בישראל לאיגוד עצמאי ומהמובילים בתנועה האולימפית. מהפך זה הניב תוצאות, ובעשור האחרון זכתה ישראל בחמש מדליות באליפות אירופה, בשש הופעות באולימפיאדות ובאליפויות עולם, וכן בשלל מדליות באליפויות אירופה והעולם בבריכות קצרות.
 
בתחום השחייה האמנותית, ההישגים היו מרשימים גם הם. הפעילות בתחום החלה בשנת 1995, והפכה במהרה לחלק משמעותי בפעילות האיגוד המביא גאווה רבה, כאשר אחת מאבני הדרך המרכזיות של האיגוד היא להמשיך ולחזק את הדואט בשחייה האומנותית והכנת הרכב קבוצתי חזק, לשם ארגון נבחרות, בגילאים השונים, טיפוחן וקידומן, והכנת משלחות איכותיות לתחרויות אולימפיות, כל זאת תוך הקניית ערכים של כבוד הדדי, ספורט הוגן ואהבת המדינה, ההמנון והדגל.

הפרויקט הנוכחי אליו הצטרפנו, נקרא פרויקט נשים ומטרתו לקדם את הספורטאיות הצעירות בארץ בתחום השחייה החל מגיל 12 ובתחום השחייה האומנותית החל מגיל 8.
 
במרכז טיפות שתי קבוצות של שחייה אומנותית בהדרכתה של אירה צ'יומק, ובהנהלתה של סבטלנה בלכר, מאמנת נבחרת ישראל בשחייה אומנותית, וחברה באיגוד השחייה בישראל.
שחייה אומנותית בטיפות ניתנת במתכונת מיוחדת המשלבת התעמלות אומנותית מחוץ למים ושחייה אומנותית במים. לשילוב זה חשיבות רבה, שכן יש המון אלמנטים אקרובטים בשחייה אמנותית, וכאשר יש רקע בהתעמלות קרקע, היכולות הפיזיות גדולות יותר ויש יותר ביטחון. לכן חשוב מאוד גם האימון מחוץ למים.
                     
קבוצת הבנות בגילאי 8-10, המתאמנות במרכז טיפות, נמצאות בימים אלה בתהליך של רישום לאיגוד השחייה בישראל, וכדי לתרום לקידומן האישי והקבוצתי, הענקנו להן אימון בונוס אחת לחודש במסגרת אימוני הנבחרת של ישובי גדרות בהדרכתה של סבטלנה בלכר.
 
שנמשיך לשחות קדימה
לדף הבית בתחום ילדים

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות