מאמרים
 וכתבות
 טיפות

קפוארה - טקס הענקת חגורות

לצפייה בגלריית התמונות מתוך טקס הענקת החגורות

ביום שלישי 3/2/2009 התקיים בטיפות טקס הענקת חגורות לילדי חוג קפוארדינציה (קפוארה וקואורדינציה).
חוגי קפוארה מתקיימים בטיפות מתחילת שנת הלימודים, במתכונת של אחת לשבוע, עם המאמן יפתח אשר, שפיתח את תוכנית הקפוארדינציה המשלבת קפוארה וקואורדינציה, ומתאימה לילדים החל מגיל 3, שלא כמו קפוארה, אותה מומלץ ללמוד החל מגיל 6
טקס הענקת החגורות הינו בעל חשיבות רבה באומנויות לחימה, והוא מציין שלב חשוב של עלייה בדרגה, מעניק לילדים הכרה כאומני לחימה בקפוארה ומחדיר מוטיבציה רבה להמשך הלימוד וההתמדה כפרט וכקבוצה.

ואכן, מתחילת השנה עברו הילדים כברת דרך בחוגי הקפוארה בטיפות. הם נחשפו לאומנות הלחימה של הקפוארה דרך תנועות גוף, הכרת הקצב, המוסיקה והשירים הייחודיים וכלי הנגינה האוטנטיים והמיוחדים מהתרבות האפרו- ברזילאית.
כמו- כן הם פיתחו את הקואורדינציה, שיווי המשקל, גמישות הגוף, ואת היכולת להקשיב וליישם אחר הוראות המדריך, ונמצאים בשלב הכנה ללימוד צעדי הבסיס של הקפוארה.

הטקס נערך בנוכחות הורים וכלל תצוגה של מדריכים, הופעה של הילדים, חלוקת מדליות והענקת חגורות.
בתצוגה של מדריכים נחשפו ההורים והילדים ללוחמי קפוארה מהשורה הראשונה בארץ, שהציגו סגנונות לחימה שונים של קפוארה – סגנון מסורתי, סגנון אגרסיבי, סגנון של לפיתות וסגנון משולב, המאחד בתוכו את שלושת הסגנונות הנ"ל.
ההופעה של הילדים כללה מסלול מכשולים שצלחו קבוצת הצעירים, הופעה, שאני אוהבת לכנותה אחוות לוחמים, של קבוצת הבוגרים והופעה משותפת של שתי הקבוצות בה נחשפו ההורים תרגילים הנלמדים במהלך השיעורים במרכז.

בסוף הטקס קיבל כל ילד מדליה של לוחם קפוארה, ההתרגשות הייתה גדולה והגיעה לשיאה בטקס הענקת החגורות, בו קיבלו הצעירים חגורה בצבע תכלת, והבוגרים חגורה בשני צבעים של ירקרק ותכלת.
צבעי החגורות של הקפוארה הם כצבעי דגל ברזיל – ירוק, צהוב כחול ולבן - וכל צבע מרמז על רמת הלוחם, כאשר חגורה בצבע ירוק מסמלת את השלב הראשון, ירוק וצהוב את השלב השני, צהוב את השלב השלישי וכך הלאה, כאשר הצבע הלבן הוא הרמה הגבוהה ביותר, וניתנה עד היום לאדם אחד בעולם.

החגורות אותם קיבלו הקפואריסטים בטיפות, הן בצבעים הבהירים של הדגל, והותאמו לשלב הלימוד של טרום קפוארה.


המשך דרך צלחה
מכל צוות טיפות

לדף הבית בתחום ילדים

מאמרים וכתבות נוספים בתחום:
      

תינוקות שחיית תינוקות