מדברים
 עלינו
מדברים עלינו
שמי נעמי ואני אמא להילי
                           
במהלך ההריון שלי התלבטתי רבות איזה סוג של פעילות גופנית לעשות.
המליצו לי על כל מיני פעילויות בהם הליכה, יוגה ורכיבה על אופניים, אבל הליכה משעממת אותי, ליוגה אני לא מתחברת ועל אופניים לא תתפסו אותי רוכבת.

לבסוף התייעצתי עם רופא הנשים שלי, והוא המליץ על פעילות במים. מים אני אוהבת.
הוא הסביר לי שזו פעילות שאוכל להמשיך בה לאורך כל ההריון,משום שהשהיה במים מפיגה את תחושת הכבדות והמשקל העודף, וכמו כן מסייעת בוויסות חום הגוף.
לשמחתי הרבה מצאתי באזור מגוריי מרכז הורות, טיפות שמו, בו התקיים קורס התעמלות במים לנשים בהריון. החלטתי לנסות.
                             
הקורס התקיים בבריכת מים מחוממים, בקבוצה קטנה ואינטימית והיה מבוסס על תרגילים בריאותיים (הידרותרפיים), אותם הנחתה אותנו המדריכה לבצע, בהתאם ליכולת הגופנית ולשלב ההריון בו היינו.
תרגילים לחיזוק ולשיפור שרירי אגן, רגליים, ידיים, מותניים, גב, בקיצור, תרגילים שמטרתם להכין את הגוף ללידה, אבל בלי הלחץ על הבטן, הגב ומערכת הנשימה. זאת פעילות כלבבי, אה, וגם הבצקות פחתו.
בסוף השיעור, תרגלנו הרפיה שהייתה מבוססת על טיפולי ציפה במים, עם שמות מוזרים: וואטסו (יש דבר כזה), ג'הארה (גם דבר כזה יש) ווטר-דאנס (וזה לא סוג של ריקוד). חלום, יצאתי מהמים (רק כי לא הייתה ברירה) מרחפת, בלי כאבי הגב, ועם אויר לנשימה ליומיים הבאים.
                             
בנוסף היו לי חששות רבות מהלידה עצמה, חששתי מהצירים, מהמצב בו אהיה נתונה, מהכאב...
חששות אלה הלכו והתפוגגו במשך הקורס בו למדתי להקשיב לגופי, לעובר שבי.
הגעתי למצב בו הייתי מחכה לשיעור, לטבול במים החמים, לצוף, להרגיש חסרת משקל.
אך לא רק בגלל זה חיכיתי. בין הבנות בקבוצה נוצר חיבור מאוד חזק, היינו קבוצה של נשים באותו שלב של ההריון, ובמהלך השיעור העברנו בינינו חוויות מהבדיקות, מהלילות חסרי השינה, ומהציפיות שלנו מהלידה וההורות, הפכנו חברות.
                             
בסוף החודש התשיעי, הרגשתי כבדה ועייפה וחיכיתי לרגע שההריון ייגמר והלידה תהיה מאחורי.
בטיפות המליצו לי על טיפול וואטסו לנשים בהריון, שמטרתו הרפיה גופנית ונפשית לקראת הלידה.
מכיוון שחוויתי במהלך הקורס של התעמלות במים טיפולים מהסוג הזה, ידעתי שזה בדיוק הדבר לו אני זקוקה, אבל לא היה לי מושג עד כמה.
אני זוכרת היטב את הטיפול, זה היה ביום ראשון אחה"צ, הגעתי למרכז טיפות, שם חיכתה לי, המטפלת והמדריכה שלי לאורך הקורס. הבריכה הייתה מוארת באור נרות, והאווירה הייתה נעימה ומרגיעה. נכנסתי למים החמימים, דיברנו מעט, המטפלת תמיד דאגה לשאול איך עבר השבוע, אם היו שינויים כלשהם בתחושות שלי אותי, ושלי את העובר.... למחרת בבוקר כבר חבקתי בת בריאה במשקל 3.100
                             
מאז עברתי כברת דרך בטיפות, עם סדנת עיסוי תינוקות, בייבי יוגה ופרויקט הנקה ייחודי בו לקחתי חלק.
היום אני במים, עם הילי.
 
אני ממליצה בחום!
נעמי

התעמלות במים לנשים בהריון