טיפות
לסבים וסבתות  
טיפות סבים וסבתות

התעמלות ותנועה לנשים בשיטת אלבאום


בתקופה בה אנו חיים, מנשים קיימות הדרישות הגבוהות ביותר, החל בטיפול ובארגון הבית והמשפחה, עבודות הבית וכלה בדרישות קריירה ולימודים. ללא ספק עומס רב.

בעומס כזה הגוף שלנו נוטה להישחק -  ואז מתחיל מעגל שקשה לצאת ממנו.

עקב השחיקה, הגוף עייף, הנשמה מתעייפת וכך גם התפקוד שלנו.

 

בטיפות מזמינים אתכן, הנשים, להקדיש לעצמכן שעה בשבוע, שעה של תנועה בשיטת אלבאום, שבה נתנתק מכל הדאגות, נתרווח , ננשום ונטעין עצמנו בכוחות מחודשים.

 

שיטת אלבום פותחה בשנות השמונים על ידי משה אלבואם.

הטיפול בשיטה מתבסס על עקרון ארבע האינטליגנציות: לכל אדם ארבע אינטליגנציות הפועלות במקביל: גופנית, רגשית, חשיבתית ואנרגטית (מערך החושים).

במידה וקיים קושי באחת מהאינטליגנציות הדבר משפיע על כל שאר האינטליגנציות וכתוצאה מכך על תפקודו של האדם. כל אדם נולד עם פוטנציאל שייחודי רק לו. כשאיננו מתפקדים ברמה גבוהה קשה לנו יותר להגיע למימוש פוטנציאל זה.
בשיטת אלבאום ניתן לטפל באופנים שונים, כטיפול פרטני או בקבוצה, בבעיות קשב וריכוז או כחוג בתנועה.

במסגרת החוג מפעילה המדריכה את הנשים ברמה הגופנית. החל מחיזוק קבוצות שרירים מסוימות, הגדלת טווחי תנועה, שיפור יציבה נכונה, עבודה על נשימה נכונה ועל יכולות קואורדינטיביות. דרך עבודה במגע ובתנועה מתחזק הגוף ומתחדד תפקוד החושיםדרך כך נפתחים דברים גם ברמה הרגשית והחשיבתית. כתוצאה מפתיחת הדברים הללו ועבודה עליהם משתפר תפקודו הכללי של האדם והוא מתקרב למימוש הפוטנציאל הייחודי לו.

 

יחד נבנה עצמנו לתוך מציאות בריאה ונעימה יותר.

 

מדריכה: אחוה מיכאלי – מדריכת תנועה ומעסה מוסמכת בשיטת אלבאום, ומטפלת מוסמכת בפרחי באך.לצפייה בשעות הפעילות   ליצירת קשר